Oborniki, 22.07.2019r.

Dnia, 05.05.2019r. odeszła Joanna Zamiar, pracownik Fundacji „Na prostej drodze” oraz podopieczna Hospicjum Domowego. Asia była bardzo związana z naszymi instytucjami, poprzez pracę z osobami niepełnosprawnymi. Dawała im szansę na lepsze funkcjonowanie we własnych środowiskach. Bardzo dobrze odnajdowała się w kontaktach z osobami zagrożonymi wykluczeniem i uczestniczyła w procesie ich pełniejszej integracji ze społeczeństwem.
Ze zbiórek pieniędzy na koszty związane z leczeniem Joanny oraz z wpłat od darczyńców pozostało 37143,93 zł. W porozumieniu z rodziną i organizatorem zbiórki, pozostałe fundusze zostaną przeznaczone na cele statutowe Fundacji „Na prostej drodze” oraz Spółdzielni Socjalnej „Uciec dysforii”, w szczególności na:
– stymulowanie rozwoju przedsiębiorczości i przeciwdziałanie bezrobociu w grupie osób z niepełnosprawnością, wśród których Joanna czuła się najlepiej. Mamy na celu upamiętnienie zmarłej Joanny, poprzez wspomaganie i podejmowanie działań zmierzających do aktywizacji zawodowej oraz stworzenia miejsc pracy dla tych osób, co będzie swoistą kontynuacją pamięci o Joannie.
Czas jest najlepszym lekarstwem na smutek, a wspomnień nikt nam nie odbierze.
Joanno, byłaś tak krótko wśród nas, jednak jesteś cały czas w naszych wspomnieniach, a będziesz na zawsze w naszych sercach.                                                                               

                                                                             Zarząd Spółdzielni Socjalnej „Uciec Dysforii” oraz
                                                          Stowarzyszenia Wspólnoty Wolontariuszy Hospicyjnych „Ludzki Gest”